OSUSZANIE POZNAŃ

+48 530 610 610 | biuro@condensa.pl

Osuszanie styropianu pod posadzką - Kościan

Wskutek obfitych opadów deszczu oraz niesprawnego sytemu odprowadzania wody deszczowej z ulicy w budynku doszło do zalania. Zawilgoceniu uległa drewniana podłoga oraz cementowa posadzka. Woda z zalania dostała się także do położonej pod nią warstwy styropianu. Potwierdziły to dokonane w posadzce odwierty i przeprowadzone w nich badania wilgotności. Podczas nawiercania otworów i oczyszczania ich poprzez zasysanie powietrza dochodziło nawet do zassania spod warstwy styropianu wody, co pokazuje, jak duża jej ilość dostała się w strefy podposadzkowe. W pomieszczeniu widać było już oznaki podciągania kapilarnego wody w górę ściany.

Overlay

Overlay

Overlay

W celu osuszenia obiektu użyto specjalistycznych urządzeń do odciągania wilgoci spod posadzki. Usługa wymagała nawiercenia kilku otworów w podłodze. Zawsze poprzedzone jest to zbadaniem podłogi specjalistycznym skanerem przeznaczonym do wykrywania metalowych elementów, przewodów, ogrzewania podłogowego itp.. Tym samym ryzyko ich uszkodzenia zostało zmniejszone do minimum. W celu zapewnienia lepszego komfortu dla klienta urządzenia wyposażone zostały w filtry powietrza oraz tłumik redukujący poziom hałasu.

Po okresie 21 dni betonowa wylewka oraz znajdujący się pod nią styropian zostały osuszone. Pozwoliło to na prowadzenie w budynku dalszych prac remontowo-naprawczych.

Chcesz mieć naszą ofertę pod ręką? Pobierz nasz katalog PDF na komputer/telefon.

CONDENSA Osuszanie Budynków POZNAŃ
ul. Obornicka 258a
60-693 POZNAŃ
+48 530 610 610

ZADZWOŃ +48 530 610 610