OSUSZANIE POZNAŃ

+48 530 610 610 | biuro@condensa.pl

Często zadawane pytania związane z osuszaniem budynków.

Jak długo trwa osuszanie?

Najczęściej zadawane pytanie, na które niestety nie ma konkretnej odpowiedzi :). Wszysko zależy od indywidualnego przypadku. W przypadku większości zleceń po zalaniu lub przy osuszaniu wilgoci budowlanej zalecamy minimum 7 dni osuszania. Właściwy proces osuszania w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu zaczyna się po wyciągnięciu wilgoci z powietrza i doprowadzeniu go do stanu około 30%RH w temperaturze pokojowej, czyli w rzeczywistości po 2 dniach pracy urządzeń. Z regułu nie ma więc sensu wypożyczanie osuszaczy powietrza na 2- 3 dni lub przestawianie ich co 2 dni do innych pomieszczeń.

Z jakich urządzeń korzystamy?

Podstawą naszych usług są urządzenia renomowanych producentów urządzeń MASTER, BOSCH, CORROVENTA oraz TROTEC. Przy zachowaniu wysokiej wydajności urządzenia cechuje je cicha praca oraz małe, kompaktowe wymiary. Do pomiarów termowizyjnych i wilgotności wykorzystujemy przyrządy firmy TESTO, FLIR.

Co dzieję się z wykroploną wodą ?

Stosowane przez nas osuszacze oraz separatory wody standardowo wyposażamy w 40 litrowe pojemniki, do których ścieka wykroplona woda, dzięki czemu opróżnianie pojemników z wodą nie jest tak uciążliwe (raz na 1-2 dni). Nie ma konieczności stosowania dodatkowych rękawów i węży odprowadzających wilgotne powietrze na zewnątrz budynku. Urządzenia można również podłączyć do studzienek kanalizacyjnych lub podłączyć pompę skroplin.

Czy możliwe jest osuszenie zamkniętych warstw izolacji przez „rozkręcenie na max" ogrzewania podłogowego?

Nie. Woda zalania poprzez szczeliny dylatacyjne dostaje się w zamknięte strefy izolacji – (najczęściej styropian) pod posadzkę z instalacją ogrzewania podłogowego, od której jest dodatkowo oddzielona folią. Jedyną, tak mało inwazyjną metodą osuszenia tego typu zawilgocenia jest osuszanie podposadzkowe za pomocą wysokowydajnych pomp ciśnieniowych.

Jak długo trwa proces osuszania wilgoci ze stref izolacji posadzką?

Osuszanie zależy od ilości wody, która została zakumulowana przez styropian i trwa zwykle 14-21 dni. Dzięki możliwości zastosowania przez firmę CONDENSA na początku osuszania metody podciśnienia – zasysania zalegającej wody proces osuszania warstw izolacji zostaje znacznie skrócony w stosunku do stosowanego powszechnie samego nadmuchu suchego powietrza.

Czym różni się osuszanie za pomocą podciśnienia – zasysania od osuszania nadciśnieniem – wdmuchiwanie suchego powietrza?

Stosowane przez firmę CONDENSA urządzenia mają możliwość pracy w trybie nadciśnienia lub podciśnienia. Zastosowanie podciśnienia potrafi znacznie skrócić proces osuszania warstw izolacji pod posadzką, dzięki możliwości zassania zalegającej w niej wody. Ponadto metoda ta zapobiega „wydmuchiwaniu” z warstw izolacji zarodników grzybów oraz pleśni. Osuszanie metodą nadmuchu suchego powietrza – nadciśnienia jest za to skuteczniejsze w przypadku lekkiego zawilgocenia warstw izolacji.

Czy wstawienie większej liczby osuszaczy lub modelu o większej wydajności niż zalecana przyspieszy osuszanie?

Nie. Osuszacz dobiera się odpowiednio do warunków wewnątrz pomieszczenia, zwłaszcza do kubatury powietrza, które musi "przerobić". Każda z osuszanych powierzchni posiada określona zdolność oddawania wilgoci, dlatego zastosowanie większej liczby osuszaczy zawyża jedynie koszt usługi i energii elektrycznej. Czasami zbyt suche powietrze lub zbyt wysoka temperatura mogą wręcz zaszkodzić osuszanym powierzchniom.

Czy wstawienie zbyt małego osuszacza lub przestawianie go codziennie do innego pomieszczenia zda egzamin?

Ta sama zasada. Osuszacz dobiera się odpowiednio do warunków wewnątrz pomieszczenia, zwłaszcza do kubatury powietrza, które musi "przerobić". Wstawienie zbyt małego osuszacza spowoduje, że przykładowo wilgotność powietrza w pomieszczeniu będzie wynosić około 70%RH w temperaturze pokojowej zamiast zwykle stosowanej do osuszania 30%RH. Wydłuży to znacznie proces osuszania, a czasami wręcz go uniemożliwi. Cenowo zawsze korzystniej wychodzi wstawić większą i odpowiednią ilość urządzeń na krótszy okres niż zbyt małą na długi. Ograniczyć wymaganą ilość osuszaczy powietrza można na przykład poprzez zastosowanie wentylatorów, które w naszej firmie są często gratis w zestawie urządzeń.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Jeżeli nie udało się Państwu znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytanie związane z osuszaniem prosimy o kontakt. Postaramy się szybko i fachowo udzielić Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania i rozwiać jakiekolwiek wątpliwości.

Chcesz mieć naszą ofertę pod ręką? Pobierz nasz katalog PDF na komputer/telefon.

CONDENSA Osuszanie Budynków POZNAŃ
ul. Obornicka 258a
60-693 POZNAŃ
+48 530 610 610

ZADZWOŃ +48 530 610 610